Proč jen antivir nestačí?

Ikony a animace s nápisme ransomware

„Antivirus je mrtvý.“

To prohlásil už před čtyřmi lety Brian Dye, top manažer americké společnosti Symantec. Ta přitom vyvíjí jeden z nejúspěšnějších antivirových programů Norton. Říkáte si, proč by si takovými slovy pod sebou podřezával větev?

Tradiční antivirus pro vás zkrátka není dostatečný ochránce. Můžete si ho představit jako celníka na mexicko-americké hranici v době kovbojů. Na zdi má sice plakát s podobiznou padoucha, kterého nesmí pustit za závoru, ovšem není zase tak těžké ho oklamat.

Stačí, aby si padouch nechal narůst knír, posadil si sombrero do čela a celník ho nemá šanci poznat. Poté, co vyloupí banku, nalepí si celník na zeď i jeho podobiznu s knírem.

Jenže on si příště vezme brýle, knír promění v plnovous o opět projde hranicí jako bezúhonný občan. Bohužel zhruba tak fungují klasické antiviry. Jejich účinnost odhalení hrozeb se odhaduje zhruba na 40 %.

Jak se tedy chránit?

Kromě antivirového programu vás před útoky hackerů chrání také firewall. Ten filtruje komunikaci mezi vaším počítačem a internetem. Většina středních a velkých firem už tuto ochranu používá.

Co když ale…

  • nemáte ve firmě firewall,
  • zaměstnanci pracují i mimo kancelář (firmu),
  • chcete se začít chránit okamžitě.

Základ je komplexní ochrana dat.

Klasický antivir už dnes nestačí. Doplňte ho o bezpečnostní nástroje, jako jsou:

  • šifrování pevného disku,
  • řízení spuštěných aplikací, webových stránek či médií (USB karty či CD),
  • ochrana internetového prohlížeče a mnoho dalších funkcí.

Kromě toho bezpečnostní nástroje nabízejí tzv. behaviorální monitoring – sledují dění na vašem počítači nebo telefonu a hlídají, zda se zde na něm neodehrává něco neobvyklého. To už není celník na mexické hranici, nýbrž pouliční kamery s vysokým rozlišením a schopností detekce obličejů.

Kombinujte více bezpečnostních prvků dohromady. To vám zajistí nejlepší dostupnou ochranu. Je to podobné jako s neprolomitelnými dveřmi. Kvalitní zámek je dobrý základ. Ale pro opravdovou jistotu, že se do domu nikdo nevloupá, by dveře měly mít také zajištění před vysazením, prokopnutím a rozbitím palicí či sekerou. Teprve tehdy víte, že je zloděj nepřekoná silou, technikou ani šikovnýma rukama.

Ochrana pro všechna zařízení

Ideální řešení představuje Symantec Endpoint Protection Cloud. Umožní vám nastavit si stejná pravidla pro všechny počítače, tablety, telefony, které mají přístup do firemních sítí. Každé zařízení se pak připojuje k firewallu umístěném v cloudu a vaše komunikace je tak bezpečná.

To znamená, že zařízení jsou chráněna firewallem stejně účinně, jako byste seděli ve své kanceláři a připojovali se na prověřenou bezpečnou síť.

Co všechno řeší?

  • prevenci zneužívání Wi-fi sítě a webového prohlížeče ,
  • prevenci škodlivého kódu,
  • monitorování a blokování nebezpečných webů a aplikací.

S vaším antivirovým řešením se přitom nehádá. Naopak se ideálně doplní. Symantec Endpoint Protection Cloud je jednoduché, spolehlivé a cenově příznivé řešení, které chrání vaše počítače, notebooky, tablety i telefony.

Začněte se chránit ještě dnes. Řešení je jednoduché. Zjistěte víc o Symantec Protection Cloud.

člen představenstva MENZO, a.s.
Komentáře